15 Mayıs 2017
Serinhisar Leblebici İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Cemal Kobaş oldu.

Serinhisar Leblebici İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Cemal Kobaş oldu.

2008 yılından bu yana başkanlık görevini yürüten Hüseyin Turhan'ın aday olmadığı genel kurula yoğun bir katılım sağlandı.

 

Üyelerin tümünün vizesini alan Leblebicilik sektörünün tanınmış simalarından Cemal Kobaş ve ekibi yönetim kuruluna seçildiler.

Yaklaşık 9 yıldan bu yana bu görevi yürüttüğünü

Söyleyen Hüseyin Turhan, “Zamanı geldiğinde bayrağı devretmeyi bilmek gerekir düşüncesiyle tekrar aday olmadım. Bu süre zarfında önemli gelişmelere imza attığımızı söyleyebilirim. Yönetim kurulumuz ile birlikte bu sektörün ilçemizde yerleşmesi ve Türkiye pazarında yerini tam manasıyla alabilmesi ve bir marka olması için oldukça gayret gösterdik ve karşılığını da aldık. Artık kenara çekilmek ve gençlerimize yol açmanın vakti gelmiştir. Genç arkadaşımız Cemal Kobaş ve ekibinin bu onurlu ve güzel görevi layıkıyla yapacaklarını tüm kalbimle inanıyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

“Görevi devreden Hüseyin Turhan ile birlikte kuruluşundan bu yana camianın içinde yer alan tüm ekibimize teşekkür ederim” diye sözlerine başlayan yeni başkan Cemal Kobaş, “Meslektaşlarımızın sorunlarını biliyoruz, projelerimiz hazır mazbatalarımızı aldığımız gün çalışmalara başlayacağız” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Öncelikle ilçemiz için büyük bir marka olan leblebi sektörünü çağa uydurarak leblebinin başkentinin Serinhisar olduğunu perçinlemeye çalışacağız. Yüzlerce kişinin istihdam edildiği sitemizin katma değerini yükselterek bir cazibe merkezi haline getirmenin uğraşı içinde olacağız. Bunları elbirliğiyle gerçekleştireceğiz” dedi.

Yüksek standart ve kalitede ürün imalatı yapmak ve bunun ticaretini en iyi şekilde yapmak için bir takım düzenleme ve yenilenmenin şart olduğunu dile getiren Başkan Cemal Kobaş “Öncelik olarak çalışanlarımızın standartlarını yükseltmemiz gerekiyor.

Verim almamız buna bağlıdır. Daha sonra ise bizden sonraki nesillerin bu mesleği devam ettirmeleri için neler yapılması gerekiyor diye düşünmemiz ve çarelerini bulmamız hususu var ki buda yol haritamızı belirleyecektir. İşte bu düşüncelerle yönetime talip olduk ve üyelerimizin teveccühüyle göreve getirildik. Bundan sonraki süreçte imalatçılarımızın ve dostlarımızın desteğine ihtiyacımız olacak. Umarım güzel ve başarılı bir çalışma ortamı sergileriz” dedi.

Yapılan seçimler sonunda kooperatif başkanlığına Cemal Kobaş getirildi, yönetim kurulu ise şu isimlerden oluşturuldu.

Ramazan Arslan, İbrahim Elmallı, Ramazan Yılanlı, M.Ali Türkal, Musa Çolak, Hasan Hüseyin Çolak.

Halil Altıparmak, Mehmet Ali Süm, Ali İhsan Kılıç, Hüseyin Gemi, Mustafa Beytemir, Ali Çillik, Fatih Armağan.