08 Eylül 2021

Serinhisar Leblebici İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Murat Demirhan oldu.

2017 yılından bu yana başkanlık görevini yürüten Cemal Kobaş'ın aday olmadığı genel kurula yoğun bir katılım sağlandı.

 

Üyelerin tümünün vizesini alan Leblebicilik sektörünün tanınmış simalarından Murat Demirhan ve ekibi yönetim kuruluna seçildiler.

Yaklaşık 4 yıldan bu yana bu görevi yürüttüğünü

Söyleyen Cemal Kobaş, “Zamanı geldiğinde bayrağı devretmeyi bilmek gerekir düşüncesiyle tekrar aday olmadım. Bu süre zarfında önemli gelişmelere imza attığımızı söyleyebilirim. Yönetim kurulumuz ile birlikte bu sektörün ilçemizde yerleşmesi ve Türkiye pazarında yerini tam manasıyla alabilmesi ve bir marka olması için oldukça gayret gösterdik ve karşılığını da aldık.  Serinhisarımızın tanınöış esnaflarından leblebi imalatçımız olan  Murat Demirhan  ve ekibinin bu onurlu ve güzel görevi layıkıyla yapacaklarını tüm kalbimle inanıyorum ve başarılar diliyorum” dedi.

“Görevi devreden Cemal Kobaş  ile birlikte kuruluşundan bu yana camianın içinde yer alan tüm ekibimize teşekkür ederim” diye sözlerine başlayan yeni başkan Murat Demirhan, “Meslektaşlarımızın sorunlarını biliyoruz, projelerimiz hazır mazbatalarımızı aldığımız gün çalışmalara başlayacağız” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Öncelikle ilçemiz için büyük bir marka olan leblebi sektörünü çağa uydurarak leblebinin başkentinin Serinhisar olduğunu perçinlemeye çalışacağız. Yüzlerce kişinin istihdam edildiği sitemizin katma değerini yükselterek bir cazibe merkezi haline getirmenin uğraşı içinde olacağız. Bunları elbirliğiyle gerçekleştireceğiz” dedi.

Yüksek standart ve kalitede ürün imalatı yapmak ve bunun ticaretini en iyi şekilde yapmak için bir takım düzenleme ve yenilenmenin şart olduğunu dile getiren Başkan Murat Demirhan “Öncelik olarak çalışanlarımızın standartlarını yükseltmemiz gerekiyor.

Verim almamız buna bağlıdır. Daha sonra ise bizden sonraki nesillerin bu mesleği devam ettirmeleri için neler yapılması gerekiyor diye düşünmemiz ve çarelerini bulmamız hususu var ki buda yol haritamızı belirleyecektir. İşte bu düşüncelerle yönetime talip olduk ve üyelerimizin teveccühüyle göreve getirildik. Bundan sonraki süreçte imalatçılarımızın ve dostlarımızın desteğine ihtiyacımız olacak. Umarım güzel ve başarılı bir çalışma ortamı sergileriz” dedi.

Yapılan seçimler sonunda kooperatif başkanlığına Murat Demirhan getirildi, yönetim kurulu ise şu isimlerden oluşturuldu.

MUSA ÇOLAK,CÜNEYT ŞERİAT,HİMMET KOBAŞ,ALİ ÇİLLİK