26 Kasım 2011
Serinhisar Leblebi İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi'nin altyapı hafriyat çalışması başladı.

Serinhisar Leblebi İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi'nin altyapı hafriyat çalışması başladı. 

Denizli Valisi Abdülkadir Demir'in ilçeye ziyareti sırasında gündeme getirilen Leblebiciler Küçük Sanayi Sitesinin altyapı sorununun çözümü için çalışmalara başlandı. 

İlçe Kaymakamı Zeyit Şener, Serinhisar başta olmak üzere çevre belediyelerden ve özel şirketlerden tedarik edilen dozer, hafriyat araçları ve diğer ekipmanlarla sanayi sitesinin alt yapı hafriyat çalışmasının başladığını belirtti. 

Serinhisar Leblebi İmalatçıları Yapı Kooperatifi Başkanı Hüseyin Turhan da 2004 yılında Leblebi İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi'nin yapımına başlandığını kaydederek, "Bu dünyadaki ilk ve tek Leblebi Sanayi Sitesi olacak. 72 imalathane ve 72 satış bölümünden oluşan bir sanayi sitesi oluşturuyoruz" dedi. 

İnşaatı biten sitenin altyapısının düzenlenmesi gerektiğini ancak kendi imkanlarıyla bu yükün altından kalkamadıklarını ifade eden Turhan, "Sayın Valimiz yüzlerce esnafın ekmek kapısı olacak site inşaatını yerinde inceledi. Biz de sorunumuzu aktardık. İsteğimizi icraata döndüren valimize, ilçe kaymakamına, ekipman ve araç ihtiyacını karşılayan belediyelerimize, bu işle iştigal eden şirketlerimize, meslektaşlarım ve yönetim kurulum adına şükranlarımı sunuyorum. İl Özel İdaresinin biraz daha desteklerini bekliyoruz. O zaman her şey daha güzel ve daha hızlı olacak" dedi.