15 Mart 2017
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ tarafından hayata geçirilen “İlçe Tanıtım Günleri” projesi bahar döneminde yeniden Serinhisar ilçesiyle başladı.

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın ilçe gezileri sırasında dile getirdiği ve Pamukkale Üniversitesi öğrencilerine ilçeleri tanıtmayı hedefleyen “İlçe Tanıtım Günleri” projesi, ikinci dönemde yeniden uygulanmaya başladı.

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında gerçekleşen tanıtım günlerine Serinhisar ilçesiyle devam edildi. Serinhisar Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Serinhisar Tanıtım Günleri’ne Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, akademik ve idari personel ile öğrenci ve davetliler katıldı.

Serinhisar’ı ön plana çıkaran yöresel kıyafetler, yatağan bıçağı, Serinhisar leblebisi ve yiyecekler kurulan standlarda sergilendi. Etkinlikte çömlek yapan usta ise davetliler tarafından büyük ilgi gördü.   

Serinhisar Tanıtım Günleri üç gün boyunca açık kalacak.

Tanıtım kapsamında, Pazar günü Pamukkale Üniversitesi öğrencilerine yönelik Serinhisar’da bir gezi programı düzenlenecek.